Hizmetlerimiz

Karem taşımasını yaptığı veya kendi organize ettiği taşımaları teknolojinin getirilerinden her ölçüde faydalanarak, çevreci ve etkin bir organizasyon haline getirmiştir. Filosundaki tüm araçları çevre dostudur. Araçlarımız 7/24 operasyon merkezimizle bağlantılı olup, uydu takip sistemi sayesinde müşterilerimiz tarafından da takip edilebilmektedir. Firmamız karayolları taşıma kanunu çerçevesinde K1 yetki belgesine sahiptir. Hızlı, güvenli ve hesaplı kara taşımacılığı ile dikkat çeken Karem, müşterileri için her zaman daha fazla yükü daha uygun ve en hızlı şekilde yerine ulaştırmanın olanaklarını araştırıp geliştirir.

Karem ailesi bugün konteyner taşımacılığında tamamı kurumsal 250 adet müşterisine tüm Marmara limanlarında hizmet vermektedir. Mersin, Gaziantep ve İskenderun limanlarında da hizmet veren firmamız müşterilerinin ihtiyaçlarına göre seçenekler sunarak farklı türdeki konteyner taşımacılığını sorunsuz sağlayabilmektedir. Günlük konteyner operasyon kapasitemiz 250 harekettir. Geniş hizmet ağı operasyonel ve sektörel uzmanlığı, müşteri odaklı çözümleri, gerçek anlamda müşteri ilişkileri yönetimini benimseyen ekibi, sipariş yönetim sistemleri ve modern filosuyla Karem konteyner taşımacılığında da şeffaf, kaliteli, ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

Karem parsiyel yük taşımacılığında lokasyon gözetmeksizin, tüm taşımalarınızı hem hızlı taşıyarak hem de cazip fiyatlarla avantajlı hale getirmektedir. Karem taşımacılık alanındaki uzmanlığını parsiyel yük taşımacılığında da kullanarak kendi özmal araçları ile çağdaş standartlara uygun, ekonomik fiyatlarla nakliye hizmetini sunmaktadır. Firmamız geniş ve genç araç filosu ile tecrübeli eleman kadrosuna sahip olup nakliye ve depolama hizmetini en güvenilir şekilde yerine getirmeyi ilke edinmiştir. Taşıma işleminde mukavemeti yüksek donanım ve malzemeler kullanmaktadır. Bu sayede müşteriler için değerli olduğu bilinen yüklerin hasar alması önlenmektedir.

Ağır Kara Nakliyesi Müşterilerimiz farklı projeler geliştirdiklerinde, farklı hizmetlere ihtiyaç duyduklarında ve tüm taşıma hizmetlerinden kombine olarak yararlanmak istediklerinde onlara en etkin çözümleri sunmaktayız. Karem Gümrük; müşterilerinin projeleri doğrultusunda; liman, fabrika ve fuar organizasyonlarında farklı türdeki nakliye alternatiflerini kullanarak yükleri mümkün olan en kısa sürede ve en ekonomik şartlarda taşımayı gerçekleştirmektedir. Standart ölçüler dışındaki tüm yükleri, bu yüklere uygun özel dorseler ve çekiciler eşliğinde mümkün olan en emniyetli ve en kısa sürede varış noktasına ulaştırmakta. Bu hizmeti müşterilerimizin talebi doğrultusunda sigortalama, depolama ve montaj hizmetleri ile desteklemektedir.

GÜMRÜK DEPOLAMA / SERBEST DEPOLAMA Karem olarak Anadolu yakası ve Avrupa yakasında geniş ve sınırsız gümrüklü, gümrüksüz, ihtisas gümrüğüne tabi olan veya olmayan tüm ürünleriniz için, sınırsız depolama alanlarımız mevcut olup gerektiğinde extra depolama alanı organize etmekteyiz. Karem uzman personeli, geliştirdiği yenilikler ve sunduğu en iyi fiyat olanaklarıyla sektöründe olumlu tepkiler almaktadır. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hidrolik rampaya sahip serbest depolama alanımız mevcuttur. Depolarımızda harekete duyarlı kamera ile kayıt sistemi, yangın söndürme sistemi, duman algılayıcı sensörler, havalandırma sistemi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, depoların bulunduğu bölgede yasak saati olmaması sebebi ile 24 saat giriş-çıkış imkanı bulunmaktadır.

Karem Gümrük, 4 sene içerisinde genç ve dinamik kadrosuyla kısa zamanda adını hızla duyurmaya başlamış, hatta belirli sektörlerde lider konumuna gelmiştir. Bu başarının arkasında, özenle seçilmiş işlerinde uzman müşteri temsilcisi kadrosu vardır. Firma politikası, müşteri memnuniyeti hız ve operasyonel verimlilik üzerine kurulmuştur. Merkezi İstanbul’da olan Karem Gümrük başta tüm Marmara gümrükleri olmak üzere; Mersin, Hatay, İskenderun, Adana ve Gaziantep illerinde de her türlü hizmet vermektedir. Tüm bu bölgelerde kendine ait kurye servisleri ile en hızlı şekilde evrak teslimini sağlamakta ve müşterilerinin istekleri doğrultusunda hareket etmektedir. Mevzuat konusunda uzman ve deneyimli gümrük müşavirleri 24 saat ülke gözetmeksizin her türlü soru ve soruna çözüm üretmektedir. Dış ticaret ile ilgili belge ve izinler Ankara ofisindeki uzman kadro tarafından kısa sürede temin edilmektedir. Uzman kadro müşterilerden alınan bilgiler doğrultusunda hızlı bir şekilde işlemlere başlayarak gün kaybının önüne geçmektedir. İşlemlerin bitmesi ile de evraklar ivedilikle nakliye servislerimiz veya müşterilerin belirttiği diğer kurumlara ulaştırılmaktadır. Gümrük tarifesi çeşidi bakımından zengin bir yelpazeye hitap eden Karem Gümrük; kimyevi maddeler, gıda ürünleri, matbaa, plastik, makine, zücaciye ve diğer türev projelerden dolayı senelik 4000 tarife kapasitesi ile çalışmaktadır.

Karem ‘Proje Gümrüklemesi’ ile beraber proje taşımlarını yaparak Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri haline geldi. Karem, proje gümrüklemesi ve danışmanlık hizmeti konularında ihtisaslaşmış, tüm proje işlemelerini tek çatı altında toplayarak, Gümrükleme, Proje taşıması, Yatırım teşvik, Dahilde işleme, Gtip tespitleri, TSE, Tareks, Kimyahane, BTB, İşçi sağlığı, Tarım ve Sağlık raporları vb. konularda hizmeti tek elden alabileceğiniz güvenilir bir kurum haline gelmiştir. Kurulduğumuz ilk günden itibaren bir çok başarılı proje imza attık. Bunlardan bazıları; Birinci ve İkinci Boğaz Köpürüsü Bakım Onarım İşlemleri (IHI), Gebze-Halkalı Hızlı Tren Projesi (OBROSCON HUARTE LAIN), Körfez (Osman Gazi) Köprü Projesi (IHI), Marmaray Projesi (TAISEI CORP.), 3.Köprü Projesi (H&K VE KOREA ERECTION CO.) ve Rüzgar Enerji ve Solar Enerji Projesi (BOREAS ENERJİ SİSTEMLERİ)

© 2016 Karem Gümrük Müşavirliği - Tüm Hakları Saklıdır.| Design by Caghan